Vysoko-zátěžové kuličkové šrouby THOMSON NEFF

 

Heavy-Load Ball Screws®, 1440 kN, 15 m, Ø160 mm


Společnost THOMSON INDUSTRIES představuje kompaktní kuličkové šrouby High-Load Ball Screws® pro velká zatížení s dlouhou životností a vysokou tuhostí.

Nově navržené kuličkové šrouby mají více než dvojnásobnou nosnost a zajišťují desetinásobek životnosti ve srovnání se standardními kuličkovými šrouby při ekvivalentních výkonnostních bodech. Tyto vysoko-zátěžové kuličkové šrouby jsou ideální pro náročné aplikace řízení pohybu, jako je vstřikování, lisování a pro velká výrobní zařízení. 

 

manažer produktu Jaroslav Salajka 
 
 

Snížení nákladů a zvýšení výkonu díky novému designu


THOMSON INDUSTRIES nabízí řešení, které zvládne více než dvojnásobnou kapacitu srovnatelného standardního kuličkového šroubu, dostupného aktuálně na běžném trhu. V porovnání s válečkovým šroubem srovnatelného zatížení mají konstruktéři atraktivní příležitost snížit náklady a zlepšit výkon použitím této novinky. Planetové šrouby mají o polovinu větší matici a téměř dvojnásobnou pořizovací cenu. Další výhoda, která vyplynula z dlouhodobých testů je prodloužení servisních intervalů a minimalizovaní operativní údržby v běžném provozu. Nové provedení těchto kuličkových šroubů poskytuje plynulý tichý chod i ve vyšších rychlostech.

 

 


Díky novému designu ve formě zvětšení kuličkového elementu a optimalizaci konstrukce kuličkové dráhy
více informací naleznete zde ... 
 
 

Aplikace kuličkových šroubů High-Load Ball Screws® v průmysluvstřikovací lisy, tvářecí stroje


vstřikovací lisy, tvářecí stroje

Kuličkové šrouby výrazně snižují náklady na výměnu a údržbu pro daná zařízení. To poskytuje ideální příležitost ke změně řešení v podobě výměny stávajících válečkových šroubů nebo hydraulických systémů v aplikacích s osami, které vyžadují přesný a bezpečný pohyb těžkých břemen.

  • Velká výrobní zařízení, jako jsou obráběcí CNC stoje, vyvrtávací centra, plazmové řezačky, svářecí automaty a řezačky vodního paprsku, která musí řídit pohyb ve vodorovné a svislé ose.
  • Vstřikovací stroje a stroje na kovovýrobu, kde kuličkové šrouby zvládnou vysoké zatížení na krátkém zdvihu s vysokou přesností odměřování.
  • Lisy a tvářecí stroje, včetně nýtovacích lisů, ohýbaček trubek a plechů, rovnaček a zkušebních zařízení.
  • Široká škála dalších náročných zařízení, jako jsou zvedací zařízení, velké ventily a robustní elektromechanické aktuátory.    
 

 

více informací naleznete zde ... 
 
 

Technické parametry


Vysoko-zátěžové kuličkové šrouby THOMSON INDUSTRIES jsou k dispozici s délkou šroubu až 15 m a s jednoduchými nebo dvojitými maticemi. Dodávají se ve standardních velikostech do průměru 160 mm s dynamickou únosností až 1440 kN. Na vyžádání jsou k dispozici možnosti předpětí kuličkového šroubu a úpravy dle výkresu zákazníka tak, aby vyhovoval specifickým aplikacím. Přesnost polohování je garantována až 12 µm / 300 mm.

 

 


Dynamická únosnost až 1440 kN, délka až 15 m, do průměru 160 mm
více informací zde ...
 

Kontakt


 
Další informace o produktu Thomson Industries Heavy-Load Ball Screws® a jeho vlastnostech, jako je vysoký pracovní cyklus vhodný pro širokou škálu průmyslových aplikací, naleznete na adrese https://www.thomsonlinear.com/en/products/ball-screws/high-load-ball-screws
více informací vám poskytne
 
 

Jaroslav Salajka
manažer produktu

tel: +420 547 125 304
salajka@bibus.cz
 
   
 
 
 
 

 

 

   

 

 

   
MECHATRONIKAPNEUMATIKAHYDRAULIKAENVIRONMENTÁLNÍ
TECHNOLOGIE
    

Nepřeji si nadále odebírat BIBUS NEWS
Mám problém se zobrazením BIBUS NEWS