Sociální odpovědnost

Jen málo firem zatím využívá možnosti spolupráce s chráněnými dílnami. My mezi ně patříme a hrdě se k této spolupráci hlásíme.

V České republice zatím převažuje mínění, že chráněné dílny vytváří pouze jistý druh „jednoduchých předmětů“ jako je například keramika, výroba jednoduchých šperků z korálků, textilní doplňky a další podobné věci. Ale tak tomu není.
S mnohými dílnami je v dnešní době možné navázat spolupráci při různých jednodušších úkonech v průmyslu, ať už jde o balení produktů do obalů, sestavování jednoduchých systémů či výroba mechanických komponent z několika dílů. Záleží samozřejmě na tom, jací jsou zaměstnanci konkrétní chráněné dílny a jaký je jejich handicap. Tím je potom dáno, jak moc kvalifikovanou práci jsou schopni zvládat.

Princip společenské odpovědnosti naplňujeme reálně outsourcingovou spoluprací s brněnským sociálně integračním podnikem - Učebnice Vaníček s.r.o. Tento podnik zaměstnává značný počet osob se sníženou pracovní schopností zaviněnou zdravotním postižením. Pracovníci pro nás provádí jednodušší montážní práce, které lze vykonávat manuálně, bez použití vybavení. Pro Bibus má tato spolupráce mimo výhodnou cenu práce také efekt tzv .náhradního plnění. Náš aktivní sociálně odpovědný postoj pomáhá mnoha obtížně zaměstnatelným lidem najít práci a tím i zlepšit jejich sociální začlenění. 

 

Naše sociální podpora

Pracujeme v oblasti technologií, strojů a různých materiálů. Velmi dobře tedy známe hodnotu maličkostí, které mohou rozhodnut o úspěchu či neúspěchu, kvalitě či nekvalitě, bezpečí či nebezpečí, zdraví a životě, takže víme, jakou má právě maličkost, drobnost, přesnost či nepřesnost hodnotu. To si přenášíme i do vnímání a znalosti hodnoty zdraví, kdy víme, že ne všichni mají v životě tu výsadu těšit se mu v plné míře a dělat v životě to, co je baví a naplňuje, tak, jako my a že někdy stačí skutečně jen maličkost, zlomek vteřiny – a vše je jinak.Proto jsme partnery těch, kteří takové štěstí neměli. Podporujeme především zdraví lidí (postižených, seniorů aj.).
Společenskou odpovědnost považujeme za etickou povinnost každého dobrého podnikatele a firmy.

Podpořili jsme:

Tango - management pro život
- ač na vozíčcích, nevzdávají se - my před problémy nebo složitými zakázkami také necouváme
- chtějí být nejlepší –  „The others champions“
- jsme partnerem „Daruj hračku“
- rádi plní konkrétní sny dětem
- nechtějí dělat jen radost, ale chtějí pomáhat mladým lidem k uplatnění a startu do života

LIGA VOZÍČKÁŘŮ

Tato organizace se plně věnuje podpoře lidí se zdravotním postižením v každodenním životě.
Pomáhají s řešením obtížných situací v každodenním životě, v práci nebo volném čase.

Salesiánské středisko mládeže

V rámci našeho sociálního programu chceme podpořit a pomoci i  našim dětem a mládeži.
Proto jsme se rozhodli podpořit dům dětí a mládeže, které „pomáhá mladým růst“.

BIBUS s.r.o.

Vídeňská 125
619 00 BRNO
CZECH REPUBLIC

Tel. +420 547 125 300
Fax +420 547 125 310

E-mail bibus@bibus.cz
www.bibus.cz