Trubkové výměníky tepla

Kompaktní provedení

 • Vysoká měrná účinnost díky integrálnímu žebrování trubek
 • Široká hrdla s malou tlakovou ztrátou
 • Nohy pro snadnou montáž
 • Úspora materiálu i zástavbových rozměrů
 

Spolehlivé řešení

 • Dlouhodobý pečlivý vývoj
 • Všechny trubky a celé výměníky jsou ve výrobě podrobně testované
 • Volba materiálu pro optimální chemickou odolnost 
 • Patentovaný systém  pružného těsnění pro odolnost teplotním šokům a tlakovým rázům
 

Ekonomické výhody

 • Vysoká termická účinnost
 • Snadná údržba, bez odtlakování olejové strany
 • Snadné čištění, protože trubek je méně a mají vhodnou tloušťku
 • Dlouhá životnost
 

Základní typy výměníků

ST80

Standardní, kompaktní a velmi univerzální výměník z lehké slitiny je výsledkem dlouhodobého vývoje. Trubky jsou integrálně žebrované, čímž je dosažena vysoká termální účinnost a přitom je výměník robustní. Díky patentovanému pružnému těsnění je extrémně odolný teplotním šokům i tlakovému rázu. Zvláštní pozornost byla věnovaná odolnosti proti korozi způsobené průmyslovou vodou. Čela jsou z plastu, přímý svazek z chemicky pasivované mědi zaválcovaný do trubkovnice z nerez AISI 316, plášť a rozbočovače jsou z lehké slitiny. Provedení A je pro malé a střední průtoky oleje, provedení B pro velký průtok. Výměník je vhodný pro malé a střední chladicí výkony, průtoky oleje do 200 l/min.

EM 1

Zvláště robustní konstrukce pro střední a vysoké chladicí výkony. Možnost výběru z různých kombinací materiálu jej činí univerzálním pro hydrauliku, energetiku i chemický průmysl.
Standardní je provedení s pláštěm, přepážkami a trubkovnicí z uhlíkové oceli, litinovými víky a svazkem integrálně žebrovaných trubek z mědi. K dispozici jsou také trubky z mosazi, uhlíkové oceli nebo nerezu AISI 316.  Chladicí plocha od 0,3 do 30m2. Provedení A je pro malé a střední průtoky oleje, provedení B pro velký průtok.

WE

Výměníky s vyjímatelným svazkem trubek s jednou pevnou trubkovnicí jsou dokonale univerzální, protože umožňují téměř neomezenou volbu materiálů a velikosti. Dvojité těsnění zamezuje smíchání médií i v případě netěsnosti. Vhodné pro průtoky větší než 500l/min, s chladicí plochou nad 1000 m2.

BP

Chladiče tohoto typu jsou nejlevnějším řešením pro média s vysokou provozní teplotou. Plovoucí hlava a přímé trubky odolávají teplotnímu rázu a usnadňují čištění od vápenatých usazenin. Přitom není nutné při čištění vypouštět plášťovou stranu výměníku. K dispozici jsou různá provedení. 

FC

Výměník tvoří jediná měděná trubka s vysokým žebrováním, stočená do šroubovice. Může být opatřena pláštěm, nebo přímo vsunutá do olejové nádrže. Tato konstrukce má extrémně nízkou spotřebu chladicí vody. Při použití je třeba dbát na to, že účinnost je velmi závislá na zajištění proudění uvnitř olejové nádrže. 

HR

Vyhřívací element pro oleje s maximální viskozitou VG 68. Tělo a šroubení je z mosazné slitiny. U svazek trubek se zasouvá přímo do olejové nádrže. Standardně je v nabídce s připojením pro  230/400V, IP 54. Jiná provedení jsou na dotaz.

Kontakt

Manažer produktu

Libor Štourač
Tel. +420 547 125 323
stourac@bibus.cz

Prodejní technik

Josef Poul
Tel. +420 547 125 326
poul@bibus.cz