Kuličkové šrouby – metrická řada

Nadprůměrná výkonnost pro dnešní nejpřísnější požadavky na nastavení polohy

Thomson má široký sortiment metrických kuličkových šroubů, které zahrnují čtyři odlišné řady výrobků - Miniature, Fineline, Thomson NEFF a Precision Plus. Každá tato řada je navržena tak, aby splňovala unikátní požadavky aplikace.

Válcované kuličkové šrouby Miniature

Miniaturní válcované kuličkové šroubové sestavy představují efektivní a úsporné řešení v malém provedení. Sestavy kuličkových šroubů mají průměr 4 až 14 mm a přesnost stoupání je 52 mikronů / 300 mm.  Kompaktní kuličkové matice jsou k dostání od průměru těla 11 mm a celkové délky 17 mm. Miniaturní válcované kuličkové šrouby jsou ideální pro laboratorní, polovodičové a lékařské aplikace.

Válcované kuličkové šrouby FineLine

Válcované kuličkové šroubové sestavy FineLine jsou navrhovány a vyráběny pro zajištění vysoké úrovně výkonnosti za dostupnou cenu. Kuličkové šrouby se vyrábějí pomocí patentované německé technologie výroby přesných šroubů Thomson (PSF), která umožňuje vysokou přesnost (standardně 23 mikronů / 300 mm) při využití výrobní efektivity válcovacích procesů. Kuličkové šrouby se vyrábějí s jedním ze dvou systémů návratu kuliček (tlačítkový a koncový návrat) z vyztužené oceli, čímž jsou extrémně trvanlivé, a proto ideální pro vysokorychlostní, vysokozátěžové nebo vysokoteplotní aplikace. Každá matice se standardně dodává s integrální plastovou krytkou pro ochranu proti třískám nebo jiným úlomkům. Válcované kuličkové šrouby FineLine jsou ideální pro obráběcí centra, tovární automatizaci, balení i aplikace injekčního vstřikování.

Válcované kuličkové šrouby Thomson NEFF

Válcované kuličkové šroubové sestavy Neff jsou k dostání v široké řadě průměrů, stoupání závitů a provedení matic — všechny jsou navrženy tak, aby zajišťovaly tichý a hladký chod a efektivní výkonnost. Standardní kuličkové šrouby NEFF jsou válcovány s přesností 50 mikronů / 300 mm, na přání jsou běžně k dostání s vyšší přesností. Kuličkové matice zahrnují jeden ze tří unikátních systémů návratu kuliček (v závislosti na průměru a stoupání závitu použitého šroubu), zajišťují dokonalé vedení, nízké opotřebení a hladký chod. Kuličkové matice se standardně dodávají s profilovanými pryžovými krytkami, které obsahují mazivo a napomáhají při odpuzování jemných znečišťujících látek (prachu, střelného prachu atd.). Válcované kuličkové šrouby NEFF jsou ideální pro práci se dřevem, pro řezání vodním paprskem, elektronické instalace a lékařské aplikace.

Přesné broušené kuličkové šrouby Plus

Přesné broušené kuličkové šroubové sestavy Plus jsou naše nejpřesnější výrobky se standardními hodnotami přesnosti stoupání závitů 12 mikronů / 300 mm. Tyto kuličkové šroubové sestavy zahrnují naši kuličkovou matici FL s přesným předběžným zatížením podle specifikací zákazníků. Toto unikátní provedení matice umožňuje vysokou opakovatelnost a vysokou tuhost pro nejnáročnější aplikace s kuličkovými šrouby. Každá matice se standardně dodává s integrální plastovou krytkou kvůli ochraně proti třískám a jiným úlomkům. Přesné broušené kuličkové šrouby Plus jsou ideální pro aplikace vyžadující vysokou opakovatelnost a vysokou tuhost (např. vysoce přesné obráběcí stroje).

Kontakt

Manažer produktu

Jaroslav Salajka
Tel. +420-547 125 304
salajka@bibus.cz

Prodejní technik

Lukáš Kokrhel
Tel. +420-547 125 325
kokrhel@bibus.cz

Náhledy 3D modelů

Selektor lineárních jednotek