Pneumatické manipulátory Movomech

Mechline Pro

Mechline Pro je pneumatický lanový manipulátor se snadným ovládáním pro břemena o hmotnosti až 50 kg. Zvedací lano Mechline je velmi odolné a lze jej použít až pro 300 000 pracovních cyklů. Při častém použití – 200 pracovních cyklů denně – je jeho životnost 1 500 pracovních dní – to je více než pět let!

Mezi typické použití lana Mechline Pro patří zdvihací práce na montážních stanicích v rámci výroby, např. v automobilovém průmyslu a také manipulace s materiálem při přepravě a na dopravníkových linkách.

Mechlight Pro

Mechlight Pro je ergonomický a lehký manipulátor pro břemena s hmotností až 50 kg. Manipulátor umožňuje volné otáčení kolem své zvedací osy. To přináší velkou výhody pro montážní práce, kde může jinak hrozit nebezpečí poškození hadic a příslušenství!

Manipulátor Mechlight Pro je určen pro instalaci na podvěsný kolejnicový systém nebo na sloupový či na stěnový jeřáb. K manipulátoru lze snadno začlenit pneumatický upínací prvek a jeho řídicí jednotku. Dokonce i jednoduchý mechanický upínací prvek poskytuje snadnou a ergonomickou manipulaci.

Každá situace, při které se manipuluje s materiálem, si vyžaduje své vlastní řešení pneumatiky. Manipulátor Mechlight Pro je k dispozici v několika pneumatických verzích: rovnovážná verze (balancer) pro 1, nebo 2 břemena, nebo vyvážená verze pro vyvažování řady různých břemen.

Mezi typické oblasti použití zvedáku Mechlight Pro patří například manipulace s komponenty ve zpracovatelském průmyslu, montáž dílů lehkých vozidel nebo manipulace s předměty z dopravníků či palet.

Mechspace Pro

Zařízení Mechspace Pro je pneumatický, moment zachycující manipulátor, který se velmi snadno ovládá a který nabízí volný ergonomický pohyb v rámci velké pracovní oblasti.

Manipulátor Mechscape Pro je přirozenou volbou tam, kde je pracovní dosah velmi důležitý, například když obsluha pracuje pod vyčnívající střechou, uvnitř vozidla nebo v pracovní oblasti s omezenou dostupností.

Funkce zachycení momentu poskytuje velkou výhodu při složitých operacích manipulace s materiálem a při uchopení a otáčení excentrických nákladů.

Manipulátor Mechspace Pro 70 je k dispozici ve dvou modelech pro náklady o hmotnosti až 70 kg: visící verze a verze upevněná na sloupku, kterou lze snadno vybavit mobilní plošinou pro snadné přemístění pomocí vysokozdvižného vozíku. Zvedák je možné dodat vyvážený pro proměnlivá břemena nebo s funkcí vyvážení pro dva či více trvalých břemen. Pracovní zdvih je 900 mm.

Manipulátor Mechspace Pro je k dispozici také v provedení pro náklady o hmotnosti až 150 kg.

Mechlift Pro

Pneumatické zařízení Mechlift Pro je velmi univerzální a může být použito pro mnoho různých aplikací.

Manipulátor může být vyvážen pro manipulaci s různými břemeny, nebo být vybaven vyvažovací funkcí pro jedno nebo více břemen o hmotnosti až 150 kg. Lze jej upevnit na elektrickou nebo pneumatickou pojezdovou jednotku (Powerdrive) pro řízené pohyby v horizontálním směru.

Manipulátor lze vybavit standardními nebo speciálně vyrobenými nástroji a příslušenstvím, jako jsou rotační jednotky, nástrojové vybavení, brzdové jednotky atd. Díky tomu lze manipulátor Mechlift Pro snadno upravit pro různé aplikace a pro zdvihání a manipulaci v mnoha různých oborech a odvětvích.

Manipulátor se skládá z hliníkových teleskopických provozních profilů, jež jsou eloxované, a tím prakticky bezúdržbové.

Typické oblasti použití pneumatického manipulátoru Mechlift Pro jsou zdvihání a manipulace s deskami materiálu, dveřmi, okny, skladovacími nádržemi a automobilovými díly.

Kontakt

Manažer produktu

Martin Báča
Tel. +420-547 125 320 
baca@bibus.cz