Automobilový průmysl

BIBUS má v nabídce široké spektrum mechatronických komponent, které se uplatňují v různorodém automobilovém průmyslu – od komponent výrobních linek, po obory související s automobilovým průmyslem, například servisy a dílny nebo výroba pneumatik.

Jedním z takových výrobků jsou plynové pružiny Bansbach, které se používají v zákaznických úpravách, například u krytů ložných ploch vozidel typu pick-up. Plynové pružiny Bansbach mají také uplatnění v nákladních vozidlech. Aplikují se mimo jiné do konstrukce sedadel pro zajištění plynulého tlumení a také ve dveřích a krytech zajišťujících přístup do návěsu vozidla. Také v případě autobusů nebo autokarů slouží plynové pružiny k usnadnění zvedání různých krytů prostoru pro zavazadla.

V automobilovém průmyslu se široce uplatňují také výrobky od firmy ACE, jako například hydraulické tlumiče. Používají se také k přesnému a rychlému zastavení montážních palet na výrobních linkách. Pomáhají také udržet plynulý výrobní proces zajištěním správného toku dílů na výrobní lince. Ve vlastních vozidlech se používají například rotační brzdy ACE pro komfortní otvírání schránek.

Široké uplatnění ve výrobních linkách (svařovna, lakovna, montáž) nachází také pneumatické komponenty CKD.

Dalším sortimentem s uplatněním v automobilovém průmyslu jsou snímače (vychýlení, úhlu, koncové nebo snímače hladiny kapaliny v nádržích), tlakové převodníky, bezpečnostní prvky (lišty, rohože, nárazníky), lineární aktuátory, tlačítka, joysticky a páky, kování a těsnění, elektrická kola (pojízdné vozíky Pusher Puller) a hydrostatické variátory.

Seznamte se prosím s naší nabídkou!