Dvojruční ovládání CAPTRONBezpečný provoz strojů a systémů

CAPTRON je považován za průkopníka prvního kapacitního obouručního ovládání s nejvyšší bezpečnostní kategorií (Kat. 4) a PL e dle DIN EN ISO 13849-1. Kapacitní dvouruční ovládání „safeCAP“ umožňuje bezpečné dotykové ovládání těžkých strojů a systémů s vysokým rizikem úrazu.
Jedná se především o lisy, raznice a další stroje používané v automatizaci výroby. 

Pro spuštění stroje uživatel současně stiskne dvě kapacitní tlačítka, která jsou připojena k bezpečnostnímu relé. Nesprávnou nebo nepozornou aktivaci jednou rukou nebo jinou částí těla systém detekuje a stroj nespustí. 

CAPTRON nabízí obouruční ovládání safeCAP s doplňkovými ochrannými prvky jako je kryt nebo ovládací panel pro montáž na stůl. Tyto kombinace zvyšují ochranu a jsou certifikovány podle DIN EN 13851. Dynamicky spínající tlačítka detekují rušivé faktory, jako je špína, prach nebo cizí tělesa. Tlačítka je však možné ovládat v jednorázových nebo pracovních rukavicích. Pro aktivaci stačí pouhý dotyk a tím se výrazným způsobem zvyšuje komfort obsluhy.
Plně elektronické provedení tlačítek SENSOR je speciálně navrženo pro každodenní nepřetržité používání bez únavy a zaujme svou extrémní životností, spolehlivostí a robustností. Uživatel dostává vizuální zpětnou vazbu prostřednictvím LED diod.

Kontakt

BIBUS s.r.o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, Česká republika
Telefon: 547 125 300
Fax: 547 125 310

Email: bibus@bibus.cz

Web: https://www.bibus.cz/

 

 

Kontakt

Manažer produktu

Vladimír Duchoň
Tel. +420-547 125 324
duchon@bibus.cz

Prodejní technik

Ondřej Gazda
Tel. +420-547 125 305
gazda@bibus.cz

Přihlášení k odběru

Pro získání informací o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti mechatroniky, pneumatiky, hydrauliky a environmentální techniky, můžete snadno odebírat náš newsletter, který vám bude periodicky zasílán na vámi poskytnutou mailovou adresu.

Chcete-li se dozvědět více, stačí jednoduše vyplnit kontaktní formulář a začít přijímat náš newsletter.

Archiv novinek

Na tomto odkazu naleznete archiv všech novinek v minulosti.