Nové koncepční řešení pohonu pro mikromobilitu od R+W

Společnost BAYK AG se specializuje na vývoj elektricky poháněných nákladních kol jako ekologické alternativy pro zásilkové a doručovací služby a pro přepravu osob v městských oblastech. Elektronická kola  musí vydržet každodenní opotřebení a zvládnout maximální počet kilometrů na jedno nabití.  Elastomerová spojka R+W umožnila tomuto specialistovi na nákladní kola dosáhnout během vývoje dalšího velkého pokroku.

Nejnáročnější požadavky 
Na rozdíl od elektrokol pro soukromé použití vyžadují kurýrní elektrokola pro zásilkové služby každodenní výměnu řidiče, čelí časovému tlaku při doručování, zpravidla se s nimi zachází méně šetrně a mají najeto mnoho kilometrů v nejrůznějším terénu. 

Po diskusi mezi vývojovými inženýry společnosti BAYK AG a odborníky na spojky ze společnosti R+W Antriebselemente GmbH, vznikla nová průlomová konstrukce pro pohony nákladních kol. 
Výhodou elastomerové spojky je kompenzace axiální, boční a úhlové nesouososti a tlumení vibrací a rázů.  Elastomerové spojky také nabízejí flexibilní zásuvnou konstrukci. Tyto vlastnosti jsou pro požadavky společnosti BAYK velmi výhodné, protože snižují opotřebení spojení motoru a nápravy a tlumí vibrace, což podporuje delší životnost hnacího ústrojí. Společnost R+W podrobně prostudovala požadavky společnosti, aby mohla nabídnout přesné uložení pomocí přesně obrobeného otvoru a drážky. Zásuvná konstrukce spojky usnadňuje snadnou montáž ve stísněném pracovním prostoru.

V těchto dnech používá každý pohon nákladního kola BAYK pro těžké náklady dvě přesné elastomerové spojky R+W typu EKL. Konstrukce spojek bez vůlí je definována vysoce přesnou geometrií obrysů čelistí pružného elementu, které jsou kontrolovány přesným zásuvným kalibrem. Elastomerové vložky se lisují do nábojů a vytvářejí sestavu bez vůle. Jen tak je zaručen přenos točivého momentu bez opotřebení v náročných podmínkách. Elastomerové vložky jsou k dispozici v různých provedeních s různou tvrdostí podle Shoreho tvrdosti v závislosti na požadované úrovni tlumení.  Elastomerová vložka R+W je jedinečná tím, že nabízí speciálně vyvinutou geometrii v kombinaci s volitelnou tvrdostí podle Shoreho. Ani po přetížení se elastomerová vložka nedostane do kritického plastického rozsahu a nedojde k její trvalé deformaci. Ve skutečnosti se vrací do původního stavu a může normálně fungovat.  

Všechny tyto vlastnosti ve standardní verzi jejího provedení jsou tím, co dělá elastomerovou spojku R+W tak výjimečnou.

Elastomerové spojky R+W

Kontakt

BIBUS s.r.o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, Česká republika
Telefon: 547 125 300
Fax: 547 125 310

Email: bibus@bibus.cz

Web: https://www.bibus.cz/

 

 

Kontakt

Manažer produktu

Radek Adam
Tel. +420-547 125 322
adam@bibus.cz

Prodejní technik

Petra Staňková
Tel. +420-547 125 318
stankova@bibus.cz

Přihlášení k odběru

Pro získání informací o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti mechatroniky, pneumatiky, hydrauliky a environmentální techniky, můžete snadno odebírat náš newsletter, který vám bude periodicky zasílán na vámi poskytnutou mailovou adresu.

Chcete-li se dozvědět více, stačí jednoduše vyplnit kontaktní formulář a začít přijímat náš newsletter.