Tlumiče rázu ACE

Nastavitelné tlumiče ACE – tlumení ramen

Narůstající nároky na bezpečnost přinášejí potřebu řízení přístupu osob do různých objektů či prostorů. Toto je často realizováno turnikety, u nichž je žádoucí maximální možná průchodnost, při zajištění vysoké spolehlivosti a dlouhé životnosti. Mechanismus turniketu se musí otočit nebo posunout co nejvyšší rychlostí. To má za následek ráz při každém zastavení a tento je třeba absorbovat co nejefektivnějším způsobem při co nejkompaktnějších rozměrech.

Dokonalým řešením je použití tlumičů rázů ACE. Výhodou těchto tlumičů, kromě 100% absorpce energie z nárazu, je možnost nastavení průběhu tlumení a kompaktní konstrukce. Použití nastavitelných tlumičů umožňuje přizpůsobení konstrukci a zajišťuje rychlé a zároveň šetrné zastavení pohyblivého prvku. V důsledku toho snižuje nároky na pevnost konstrukce a snižuje hladinu hluku, zvyšuje životnost zařízení a zlepšuje komfort používání. Navzdory malým vlastním rozměrům zvládnou tyto tlumiče zatížení až 2 tuny a kinetickou energii 90.000 Nm/h. Mohou být namontovány v různých úhlech, za předpokladu, že je zachováno jejich osové zatížení.

Miniaturní nastavitelné tlumiče řady MA jsou k dispozici v několika modelech lišících se velikostí, rozsahem absorpce energie a zdvihy až do 40 mm. Tyto tlumiče jsou k dispozici ve velikostech od MA30 do MA900. Všechny varianty jsou bezúdržbové aplikační prvky, připravené k instalaci, s integrovaným pevným dorazem na konci zdvihu. Různé délky zdvihu umožňují zvolit přípustnou reakční sílu a zpomalení, a tím přijatelnou úroveň dynamického zatížení systému. Poskytují nejlepší služby tam, kde se mění data aplikace, kde jsou parametry výpočtu nejasné nebo kde je vyžadována maximální flexibilita.

Oblasti použití tlumičů ACE
Funkcí tlumičů je bezpečně a efektivně brzdit pohyblivé části bez přenosu energie na konstrukci. Nastavitelné miniaturní tlumiče ACE jsou univerzálním řešením – lze je přesně přizpůsobit požadavkům vaší vlastní aplikace, a proto se používají v široce chápaném strojírenství a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Příklady aplikací nastavitelných tlumičů:
• lineární moduly
• pneumatické pohony
• rotační jednotky
• dopravní nebo výrobní linky
• robotické systémy
• obráběcí centra, obráběcí stroje
• automatické stroje, manipulátory

Průmyslové tlumiče rázů

Kontakt

BIBUS s.r.o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, Česká republika
Telefon: 547 125 300
Fax: 547 125 310

Email: bibus@bibus.cz

Web: https://www.bibus.cz/

 

 

Kontakt

Manažer produktu

Emil Černý
Tel. +420-547 125 327
cerny@bibus.cz

Prodejní technik

Pavel Cejnek
Tel. +420-547 125 316
cejnek@bibus.cz

Přihlášení k odběru

Pro získání informací o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti mechatroniky, pneumatiky, hydrauliky a environmentální techniky, můžete snadno odebírat náš newsletter, který vám bude periodicky zasílán na vámi poskytnutou mailovou adresu.

Chcete-li se dozvědět více, stačí jednoduše vyplnit kontaktní formulář a začít přijímat náš newsletter.

Archiv novinek

Na tomto odkazu naleznete archiv všech novinek v minulosti.