Thomson IndustriesVývoj v oblasti elektrických aktuátorů

Tradiční elektrické aktuátory nabízí čistý a bezúdržbový provoz, ale mnohá stávající řešení nejsou pro tuto aplikaci nejvhodnější. Levnější varianty jsou sice cenově konkurenceschopné vůči hydraulickým válcům, ale používají kartáčové střídavé motory, které omezují životnost aktuátorů, protože tření kartáčů způsobuje přehřívání. Naproti tomu aktuátory vyšší třídy, které používají krokové motory nebo servomotory, nejsou pro tak základní operaci cenově opodstatněné.

Proto společnost THOMSON LINEAR vyvinula novou generace elektrických aktuátorů s dlouhou životností a vysokým možným zatížením, která umožňuje jejich použití pro jednoduché, opakující se operace. Místo servomotorů, krokových nebo kartáčových střídavých elektromotorů se v aktuátorech s dlouhou životností obvykle používají bezkartáčové stejnosměrné motory. Na rozdíl od kartáčového střídavého motoru, který se při náročných pracovních cyklech přehřívá, bezkartáčové stejnosměrné motory nevytvářejí žádné tření, což umožňuje pracovní cykly až do 35 %, popř. v závislosti na zatížení a okolní teplotě až do 100 %.

Nabízené produkty společnosti Thomson

Kontakt

BIBUS s.r.o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, Česká republika
Telefon: 547 125 300
Fax: 547 125 310

Email: bibus@bibus.cz

Web: https://www.bibus.cz/

 

 

Kontakt

Manažer produktu

Jaroslav Salajka
Tel. +420-547 125 304
salajka@bibus.cz

Prodejní technik

Petra Staňková
Tel. +420-547 125 318
stankova@bibus.cz

Přihlášení k odběru

Pro získání informací o nejnovějších trendech a vývoji v oblasti mechatroniky, pneumatiky, hydrauliky a environmentální techniky, můžete snadno odebírat náš newsletter, který vám bude periodicky zasílán na vámi poskytnutou mailovou adresu.

Chcete-li se dozvědět více, stačí jednoduše vyplnit kontaktní formulář a začít přijímat náš newsletter.

Archiv novinek

Na tomto odkazu naleznete archiv všech novinek v minulosti.