Ramenový vyvážený manipulátor Liongrip

Švédská společnost Hofpartner AB vyvinula nový typ manipulátoru, který vyplňuje mezeru v sortimentu na trhu dostupné manipulační techniky. Nový manipulátor zjednoduší řadu činností a zlepšuje pracovní podmínky.

Manipulátor se skládá ze sloupu, ramene a upínacího prvku. Manipulátor se ovládá prostřednictvím citlivého madla, díky kterému rameno opisuje i jeho nejjemnější pohyby. Obsluha manipulátoru tak nemanipuluje s žádnou váhou.

Rameno je vybaveno třemi klouby a v horizontálním směru obsluha pohybuje břemenem manuálně. Tato konstrukce umožňuje rychlou a ergonomickou manipulaci. Umožňuje obsluze také nekrytý výhled na břemeno.

Díky speciální konstrukci manipulátoru je možné vkládat břemeno do stroje ze strany.

Volitelně může být zvedák vybaven uzamykatelnými klouby zabezpečujícími úplnou nehybnost ramene, pokud jej obsluha neovládá.

Zvedák je ideální pro vkládání a vykládání dílů ze soustruhů a frézek. Je vhodný pro manipulaci s hřídelemi, paletami, cívkami, rolemi atd.

O Liongrip®, jak se manipulátor jmenuje, je na trhu velký zájem. Dosud se manipulátor prodával ve Švédsku, Německu, Finsku a Austrálii.

Kontakt

Manažer produktu

Martin Báča
Tel. +420-547 125 320 
Mob. +420-604 209 234
baca@bibus.cz

Prodejní technik

Ondřej Gazda
Tel. +420-547 125 305
Mob. +420-775 035 055
gaz@bibus.cz