Nábytkářský průmysl

Současná očekávání uživatelů nábytku a zařízení domácností se soustředí nejen na estetiku a zajímavý design, ale i na zajištění pohodlí a komfortu a navíc také na zaručení tichého provozu zařízení. Součásti vybavení interiéru musí být zároveň funkční, odolné a  jednoduché na obsluhu. Tyto požadavky se týkají jak sféry soukromých bytů, tak i kancelářských zařízení.

Námi nabízené výrobky a mechatronická řešení splňují požadavky výrobců z nábytkářského oboru a otevírají nové perspektivy v projektování a konstrukci vybavení interiérů.

V nabídce máme také jiná mechatronická řešení, určená k použití u součástí vybavení. Jedním z nich jsou zvedací a polohovací sloupky, zajišťující nastavení výšky pracovních stolů, kuchyňských barů nebo recepčních pultů a TV držáků. Nabízíme také plynové pružiny Bansbach, ideální k použití v oblasti nastavení opěradla i podnože nebo polohování roštů postelí. K tomu se také výborně hodí lineární aktuátory.

Při výrobě nábytku je dřevěný polotovar často obráběn na strojích vybavených podtlakovými stoly. Při zpracování je předmět ze dřeva držen na místě (například při frézování) přisáním ke stolu. Potřebný podtlak je vytvořen nejčastěji pomocí dmychadel s bočními kanály ESAM.