Zdravotnictví

Potřeba různých druhů zdravotnického vybavení a zařízení neustále roste a stejně tak rostou nároky na tato zařízení kladené. Jde zejména o zvyšující se požadavky na bezpečnost, uživatelský komfort a ergonomii obsluhy.

BIBUS má v nabídce komponenty, které mohou být výrobci zdravotnických zařízení úspěšně využívány, při splnění nejnáročnějších požadavků.

Nabízíme, mimo jiné, plynové pružiny značky Bansbach easylift, které patří ke světové špičce. Příkladem aplikací jsou nemocniční postele, rehabilitační lehátka a operační stoly, které vyžadují nastavení výšky nebo sklonu opěradla, noční stolky, skříňky a stoličky s nastavitelnou výškou, invalidní vozíky, polohovací pomůcky a také vybavení stomatologických ordinací. Plynové pružiny mohou být do značné míry modifikovány, aby optimálně vyhovovaly dané aplikaci.

Rovněž výrobky značky ACE, jako tlumiče rázů, rotační tlumiče, tlumicí desky nebo prvky pro tlumení vibrací, jsou využitelné v oblasti ochrany speciálních zařízení před otřesy a vibracemi, čímž zvyšují bezpečnost pacientů při provádění zákroků a usnadňují práci obsluze zdravotnických pracovišť.

K použití v oblasti zdravotnických zařízení máme také v nabídce výrobky od firmy Thomson, například lineární aktuátory nebo lineární vedení. Tyto komponenty lze najít ve vybavení nemocnic či rehabilitačních středisek a patří mezi součásti diagnostických systémů, vozíků nebo systémů dopravy pacienta.

Nabízíme také speciální výrobky CKD určené pro vysoce čistá prostředí, biochemické a laboratorní analýzy, sterilizační zařízení. K dispozici je široký výběr komponent bez obsahu kovů bez vlivu na činidla a kompaktní výrobky vhodné pro menší zdravotnická zařízení.