Elektrické manipulátory Movomech

Mechchain Pro

Mechchain je frekvenčně řízený řetězový kladkostroj s velmi snadným ovládáním určený pro profesionální manipulaci břemen až do hmotnosti 225 kg. Regulace frekvence poskytuje plynulou rychlost zdvihání, ovládanou pomocí pákového ovladače. Mechchain Pro spojuje vysokou přesnost s velkou rychlostí zdvihání.

Tento kladkostroj je vhodný pro aplikace, kdy je vyžadován dobře řízený a přesný pohyb. Je nainstalován na pojízdném vozíku a má nejnižší požadovanou světlou výšku na trhu, což umožňuje instalaci i ve stísněných pracovních prostorech. Mechchain Pro je k dispozici také s dálkovým ovládáním.

Typické oblasti použití

  • zdvihání pomocí popruhů či háků 
  • montážní práce vyžadující vysokou přesnost zdvihání 
  • manipulace s materiálem se speciálním upínacím prvkem 
  • balení na paletách a válečkových dopravnících

Mechstack Pro

Zařízení Mechstack Pro je elektricky poháněný manipulátor pro manipulaci a stohování nákladu až do hmotnosti 250 kg a zachycuje moment až do 2 000 Nm.

Hnací řetězy Simlex, které jsou chráněné v hliníkových profilech, spojují hnací hřídel s vozíkem. Manipulátor má pracovní délku až 4 metry a je ovládán a řízen pákovým ovladačem prostřednictvím frekvenčního měniče, jenž zajišťuje plynule nastavitelnou a synchronní rychlost zdvihání.
 
Zvedák Mechstack Pro lze nainstalovat na kolejnicový systém Mechrail a lze jej kombinovat s pojezdovou jednotkou Powerdrive pro řízené pojíždění.
 
Typické oblasti použití zvedáku Mechstack Pro jsou uskladnění těžkých nebo objemných předmětů na palety nebo do paletových skladů.
 
Manipulátor Mechstack Pro se používá také pro vybavení montážních pracovišť. Nástrojový rám je k dispozici jako standardní příslušenství, na které lze nainstalovat mechanický, elektrický a pneumatický upínací prvek a vytvořit tak vlastní řešení manipulace.

Elektrické zařízení Mechstick

Elektrický manipulátor Mechstick je určen pro manipulaci a ukládání nákladu až do hmotnosti 70 kg a zachycuje moment až do 400 Nm. Manipulátor má zdvih až 2 m a je k dispozici také v pneumatické verzi.
Elektrický manipulátor Mechstick je ovládán a řízen pákovým ovladačem prostřednictvím frekvenčního měniče, jenž zajišťuje plynule nastavitelnou a synchronní rychlost zdvihání.

Zařízení Mechstick lze namontovat na stěnu, a tak může sloužit jako montážní stanice nebo stohovací stanice. Případně jej lze nainstalovat na kolejnicový systém, například jej lze kombinovat s řídicí jednotkou Powerdrive pro řízené pojíždění.

Mezi typické oblasti použití zařízení Mechstick patří manipulace se dveřmi, okny, skleněnými panely a deskami a také sestavování různých automobilových součástek, kdy je vyžadována velká plocha dosahu, např. u kapot a střešních oken. Lze jej také použít pro ukládání do regálů.

Kontakt

Manažer produktu

Martin Báča
Tel. +420-547 125 320 
Mob. +420-604 209 234
baca@bibus.cz

Prodejní technik

Ondřej Gazda
Tel. +420-547 125 305
Mob. +420-775 035 055
gaz@bibus.cz