Průmyslové manipulátory

Skutečná odbornost a jedinečná intuice pro pohyb
Ergonomické průmyslové manipulátory, kloubová ramena, řetězové kladkostroje a balancery se používají k vytvoření bezpečných a ergonomických řešení pro zvedání a ruční manipulaci s materiálem v mnoha průmyslových odvětvích.

MECHLIFT PRO™

Pneumatické zařízení Mechlift Pro je velmi univerzální a může být použito pro mnoho různých aplikací.

Manipulátor může být vyvážen pro manipulaci s různými břemeny, nebo být vybaven vyvažovací funkcí pro jedno nebo více břemen o hmotnosti až 150 kg. Lze jej upevnit na elektrickou nebo pneumatickou pojezdovou jednotku (Powerdrive) pro řízené pohyby v horizontálním směru. Manipulátor lze vybavit standardními nebo speciálně vyrobenými nástroji a příslušenstvím, jako jsou rotační jednotky, nástrojové vybavení, brzdové jednotky atd. Díky tomu lze manipulátor Mechlift Pro snadno upravit pro různé aplikace a pro zdvihání a manipulaci v mnoha různých oborech a odvětvích. Skládá se z hliníkových teleskopických provozních profilů, jež jsou eloxované, a tím prakticky bezúdržbové. Typické oblasti použití pneumatického manipulátoru Mechlift Pro jsou zdvihání a manipulace s deskami materiálu, dveřmi, okny, skladovacími nádržemi a automobilovými díly.

MECHLIGHT PRO™

Mechlight Pro je ergonomický a lehký manipulátor pro břemena s hmotností až 50 kg. Manipulátor umožňuje volné otáčení kolem své zvedací osy. To přináší velkou výhody pro montážní práce, kde může jinak hrozit nebezpečí poškození hadic a příslušenství!

Manipulátor Mechlight Pro je určen pro instalaci na podvěsný kolejnicový systém nebo na sloupový či na stěnový jeřáb. K manipulátoru lze snadno začlenit pneumatický upínací prvek a jeho řídicí jednotku. Dokonce i jednoduchý mechanický upínací prvek poskytuje snadnou a ergonomickou manipulaci.

Každá situace, při které se manipuluje s materiálem, si vyžaduje své vlastní řešení pneumatiky. Manipulátor Mechlight Pro je k dispozici v několika pneumatických verzích: rovnovážná verze (balancer) pro 1, nebo 2 břemena, nebo vyvážená verze pro vyvažování řady různých břemen.

Mezi typické oblasti použití zvedáku Mechlight Pro patří například manipulace s komponenty ve zpracovatelském průmyslu, montáž dílů lehkých vozidel nebo manipulace s předměty z dopravníků či palet.

MECHLINE PRO™

Mechline Pro je pneumatický lanový manipulátor se snadným ovládáním pro břemena o hmotnosti až 50 kg. Zvedací lano Mechline je velmi odolné a lze jej použít až pro 300 000 pracovních cyklů. Při častém použití – 200 pracovních cyklů denně – je jeho životnost 1 500 pracovních dní – to je více než pět let!

Mezi typické použití lana Mechline Pro patří zdvihací práce na montážních stanicích v rámci výroby, např. v automobilovém průmyslu a také manipulace s materiálem při přepravě a na dopravníkových linkách.

MECHSTACK PRO™

Elektrický manipulátor pohlcující moment

Mechstack Pro™ je silný, elektricky poháněný průmyslový zvedací manipulátor pro efektivní manipulaci s materiálem a pro stohování břemen o hmotnosti až 650 kg s krouticím momentem až 4000 Nm. Standardně má tento průmyslový manipulátor pracovní zdvih dlouhý až téměř 5 metrů. Je ovládán a řízen joystickem prostřednictvím frekvenčního měniče, který zajišťuje plynulou a synchronní změnu rychlosti zdvihu. Simplexní hnací řetězy, spojující hnací nápravu s vozíky, jsou dobře chráněny uvnitř hliníkových profilů.

Silný a flexibilní zakladač
Typickými aplikacemi pro Mechstack Pro™ jsou stohování těžkých nebo objemných předmětů na palety nebo paletové sklady a sběr a rozvoz předmětů ve skladech materiálu.

Standardní nebo na míru
Mechstack Pro™ se používá také pro montážní stanice vyrobené na míru. Jako standardní příslušenství je k dispozici nástrojový rám, na který lze namontovat mechanický, elektrický nebo pneumatický uchopovací nástroj a získat tak jedinečné řešení manipulace na míru.

Kontakt

Manažer produktu

Martin Báča
Tel. +420-547 125 320 
baca@bibus.cz

Prodejní technik

Petra Staňková
Tel. +420-547 125 318
stankova@bibus.cz