Manipulátor PowerArm


Pneumatický manipulátor série PAW splňuje vysokou úroveň bezpečnosti a odpovídá evropskému bezpečnostnímu standardu CE. Maximální přípustný moment byl zvýšen o 40% oproti konvenčním řešením (platí pro ø100) při zachování velmi tuhé konstrukce. 
Produkty kategorie Human Assist přispívají ke zmírnění pracovní zátěže na pracovišti a k zajištění bezpečnosti pracovníků na základě konceptu solidarity s pracovníky.
Díky víceosé specifikaci jej lze sklopit a uložit a je tak kompaktní i při skladování.
Dle aplikace a umístění lze zvolit kombinaci až 3 os, což umožňuje přepravovat těžké předměty na vyšší a vzdálenější místa
.

Výhody manipulátoru PAW


Snadné ovládání

Užitečné při přepravě těžkých předmětů díky hladkému pohybu ramen a výraznému snížení hmotnosti předmětu. 
Pro snadnou manipulaci je těžiště umístěno co nejblíže obsluze. Rukojeť umístěná a kloubu umožňuje jednoduchou a bezpečnou obsluhu bez kontaktu s pohyblivými částmi.

Varianty ramen pro různé pracovní procesy

Je možné realizovat široký rozsah pohybů dle použití. Těžké díly lze dopravovat výš a dále. Podle aplikace a umístění lze kombinovat jednu až tři osy.

Kromě výše uvedeného lze vybrat tři typy ramen s ohledem na pracovní zatížení.

Funkce pro zvýšení bezpečnosti

Kromě mechanismu blokování polohy blokovacím ventilem (standardní vybavení), který zabraňuje pádu obrobků, lze připevnit zámek otáčení (volitelně), aby bylo možné udržovat polohu při výpadku proudu (vzduch, elektřina). Dále, aby se zabránilo skřípnutí (např. prstů) při neopatrné manipulaci, byla upravena konstrukce manipulátoru tak, aby všechny mezery pohyblivých částí kloubů byly minimální.

Kompatibilita s asistenčními systémy

Pro uchycení dílů lze využít různé typy nástavců. Pokud je třeba s manipulátorem pohybovat a měnit tak místo nasazení manipulátoru, lze použít pohyblivý vozík.

Úprava pro stohování (paletizace)

Dovybavení svislou osou usnadňuje procesy paletizace / stohování, při zachování všech výhod manipulátoru PAW (úspora místa, kompaktnost a citlivost).

Manažer produktu

Zdeněk Kyjovský
Tel. +420-547 125 312
kyjovsky@bibus.cz

Prodejní technik

Libor Gajdušek
Tel. +420-547 125 332
gajdusek@bibus.cz